O FESTIWALU

Festiwal podróżników Piąty Ocean to organizowane od 2017 roku, trzydniowe wydarzenie, które ma za zadanie opowiadać o świecie i inspirować do jego odkrywania.

Pomagają nam w tym wspaniali podróżnicy, odkrywcy, blogerzy i fotograficy – ludzie, którzy niejednokrotnie musieli przełamywać własne bariery by zdobywać szczyty, a teraz inspirują do tego innych.

Ponadto organizatorzy chcą tchnąć w uczestników Festiwalu ”iskrę odwagi”, coś co będzie przyczynkiem do wyjścia ze strefy komfortu, bo właśnie tam – na zewnątrz, dzieją się rzeczy niezwykłe!

Festiwal odbywa się w Świeciu w województwie Kujawsko-Pomorskim – mieście, które było dwukrotnie przenoszone z jednego brzegu rzeki Wdy na drugi, przez co niejednokrotnie nazywano je „miastem podróżującym”.

Koordynatorem i pomysłodawcą festiwalu jest Tomasz Pasiek, podróżnik i członek zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej – głównego organizatora Festiwalu.

Wydarzenie związane jest z trzema lokalizacjami na terenie miasta Świecia: Miejską Biblioteką Publiczną (ul. Sienkiewicza 4), Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji (ul. Wojska Polskiego 139) i Spółdzielczym Ośrodkiem Kultury ”Stokrotka” (ul. Wyszyńskiego 15).

Każda edycja Festiwalu to kilkanaście prelekcji podróżniczych, warsztaty, wystawy, koncerty muzyki świata i wiele innych okołopodróżniczych wydarzeń towarzyszących.

_________________________

GŁÓWNY ORGANIZATOR: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

WSPÓŁORGANIZATORZY: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu, SOK Stokrotka

PARTNERZY GŁÓWNI: Gmina Świecie, Powiat Świecki

KOORDYNATOR FESTIWALU: Tomasz Pasiek

KONTAKT DO ORGANIZATORA: towarzystwo.mzs@gmail.com

 

Website Built with WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: